7888490526_8eb025c6ed_z

נפגעת? אל תתמודד עם זה לבד

את אותו בוקר, יוסי לא ישכח.

הוא הסיע את בנו לבית הספר כהרגלו מידי יום, הוריד אותו ליד השער ונפרד לשלום.

כחצי שעה מאוחר יותר הוא חנה את מכוניתו בסמוך למקום עבודתו ומיהר להגיע למשרד.
יום עמוס היה לפניו ובנוסף הוא הבטיח לאשתו לחזור בזמן הביתה ולא להתעכב בדרך, היות שהם תכננו ללכת ביחד לקנות שולחן כתיבה חדש לבנם.

בדרכו מהחניה למשרד, הוא עבר ליד בניין המצוי בשיפוצים.
הוא עבר את אותה דרך יום אחרי יום במשך שנים.
הפיגומים שקישטו את הבניין האמור היו שם במשך כעשרה ימים ויוסי תמיד מיהר לעבור מבלי להתעכב, כאילו שניבא את אשר עמד לקרות באותו בוקר.

גם באותו בוקר הוא עבר בסמוך לבניין ושם לב לכמה פועלים העומדים על סולמות בחזית הבניין.
לפתע הוא שמע צעקה וראה חפץ גדול מתקרב אליו במהירות מלמעלה.
הוא קפץ הצידה, החליק ונפל על היד ובירך על מזלו הטוב שמנע מהחפץ הגדול ליפול עליו.
כשקם חש כאבים עזים בידו ובמקום להגיע למשרד פונה לבית החולים שם אובחן שבר בידו והוא נאלץ לעבור ניתוח שהשבית אותו לתקופה לא קצרה.

סיפור דמיוני?

לא בהכרח.

נזקי גוף מהווים תופעה נפוצה בה נתקלים עוברי אורח מידי יום ביומו.

הם יוצאים בבוקר לשגרת יומם ומוצאים עצמם מעורבים בתאונה מסוג כזה או אחר.
לעיתים מדובר בתאונת דרכים, לפעמים הם נתקלים במפגע ברחוב, ומידי פעם מחליקים על רצפה רטובה בבניין משרדים או מקום ציבורי כזה או אחר.

בכל אחד מהמקרים האלו שגרת יומם מופרת ומופרעת.

הם יכולים למצוא עצמם מושבתים מעבודה, סובלים מכאבים, פרנסתם נפגעת, הוצאותיהם גדלות משום שהם נזקקים לעזרת צד שלישי בביצוע מטלות שעד כה ביצעו בעצמם.

במילים פשוטות, אף אחד איננו מסוגל לחזות את עתידו.
כל אחד עלול למצוא עצמו בעקבות תאונה בלתי צפויה מושבת, זקוק לעזרה, בלתי מסוגל למלא את מטלות היום יום בבית ונופל לנטל על משפחתו.

נזקי גוף יכולים להיות פשוטים – מכה קלה שתוך יומיים חולפת ואיננה כרוכה בהפרעה למהלך החיים.
נזקי גוף יכולים להיות מורכבים, כאלו הכרוכים בתקופת השבתה ארוכה, בטיפולים רפואיים מסובכים, ממושכים ויקרים, וגם כאבים מהווים חלק מהמשוואה.

כאשר אדם ספג נזקי גוף, לא רק שהוא סובל והכנסתו נפגעת, אלא שהוצאותיו גדלות בשל הצורך בטיפולים רפואיים, בעזרת צד שלישי ועוד.

אם לנזקי הגוף האלו אחראי צד שלישי כלשהו, כמו במקרה שהובא לעיל, מן הראוי לתבוע את גורם הנזק כך שיכסה את הוצאותיו, הפגיעה בהכנסתו וסבלו של הנפגע.

לצורך הגשת תביעת נזקי גוף, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נזקי גוף.

עורך דין נזקי גוף בקיא בתהליכים ובהליכים, מכיר את דרכי ההתמודדות, יודע מה ניתן לתבוע בגין הפגיעה ולמה ניתן לצפות והוא יוכל להגיש את התביעה בשם הנפגע כנגד גורם הנזק.

עורך דין נזקי גוף יוכל להשיג לנפגע פיצוי הולם שיכסה את נזקיו והפסדיו ויפצה אותו על סבלו.

ככל שעורך דין יהיה מעורב בתהליך בשלב מוקדם יותר, כך יגדל הסיכוי להשיג תוצאות טובות יותר משום שהעורך דין יידע להנחות את הנפגע לאלו מסמכים עליו לדאוג, באלו צעדים עליו לנקוט – כל זאת על מנת להבטיח את זכויותיו כנגד הפוגע.
בהעדר עצה משפטית מקצועית, זכויותיו של הנפגע עלולות להיפגע ולכן, כאמור, רצוי לערב עורך דין נזקי גוף שזו התמחותו, מוקדם ככל שניתן.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>